Čistenie filtrov pevných častíc DPF/FAPP


Čistenie DPF filtrov

            Pri dnešných autách mal snáď každý možnosť počuť tento pojem, ale žiaľ sú taký čo mali s týmto filtrom aj problém. Problémy sú s častým vypaľovaním alebo s núdzovým režimom, ktorý nastáva po rozsvietení kontrolky. Ponúkame Vám komplet servis filtrov DPF od chemického čistenia pomocou stroja na to určeného po odstránenie závad spojenými s núdzovým režimom, či svietiacou kontrolkou motora. Samozrejmosťou je kontrola ostatných súčastí ktoré ovplyvňujú správny chod motora a vypaľovania.

          Prvé možné riešenie je vybrať sa na diaľnicu a spraviť dostatočne dlhú jazdu, aby sa filter vypálil. Môžete tak sami vyriešiť závadu a nemusíte navštíviť servis.

          Druhou možnosťou je už žiaľ už návšteva servisu, avšak aj tu sú viaceré možnosti ako riešiť problém. Na začiatku by mala byť vždy diagnostika motora kvalitným diagnostickým prístrojom a nie menej dôležité je mechanik diagnostik, ktorý rozumie čo prístroj ukazuje. Je teda dôležité či zanášanie filtra nespôsobuje závada na systéme vstrekovania. Následne sa môže pustiť nútená regenerácia DPF filtra a vozidlo samé začne vypaľovať filter. Po takom čistení (ak je úspešné) sa filter nemusí demontovať a nevznikajú ďalšie náklady na opravu.

          Treťou variantov je čistenie filtra priamo v stroji na to určenom. Filter sa musí demontovať z vozidla a vloží sa do stroja. Stroj zmeria tlak priechodnosti filtra na začiatku aj na konci, aby sa správne vyhodnotilo čistenie. Do filtra sa naleje a rozpráši chemický prostriedok a následne stroj pustí čistenie alebo možno lepšie povedané pranie filtra, kde tlakovými rázmi premýva filter. Po praní sa pustí sušenie. Pri tomto zákroku je nutné vymeniť pár tesnení, ale je veľmi dobré spolu s čistením vymeniť aspoň vzduchový filter v lepšom prípade olej. Veľmi dôležité je tiež skontrolovať či zanesenie filtra nespôsobil zlý stav turbodmýchadla alebo trysiek.

 

Ak potrebujete poradiť alebo pomôcť či poradiť sa neváhajte nás kontaktovaťna našom webe alebo telefonicky 0940 449 449.

Obsah môjho príspevku